Zbiórka 16 września – nowy przyboczny, ważne informacje

Na zbiórce, która odbyła się 16 września 2017 roku odczytano rozkaz, który wprowadza istotne zmiany. Po pierwsze, nowym przybocznym został ćw. Czarek Skrzypczak, który wraz z Jeremim Kowalskim będzie się zajmować pionem harcerskim w naszej drużynie. Oprócz tego, mł. Eryk Lewicki otrzymał zadanie tworzenia nowego zastępu. Natomiast rozformowany został patrol wędrowniczy Orzeły. Na apelu doszło do jeszcze jednego istotnego wydarzenia – cztery zuchy (Bartek Fabjańczyk, Stasiu Budzyński, Fabian Pioch i Mikołaj Czerniewski) otrzymały gwiazdki zuchowe.

Czarkowi, Erykowi, a także czterem zuchom serdecznie gratulujemy!

W rozkazie zawarta została jeszcze jedna bardzo istotna informacja: od 17 września w drużynie obowiązuje umundurowanie zimowe. Na mundur zimowy składają się: rogatywka, bluza mundurowa z zawiniętymi ponad łokieć rękawami, z chustą schowaną pod kołnierzem, długie spodnie koloru zielonego ze skórzanym pasem, wywijki oraz ciemne buty sięgające za kostkę (nie stosuje się getr). Tak umundurowani przychodzimy już na najbliższą zbiórkę.

Po odczytaniu rozkazu zostało przeprowadzone ćwiczenie z musztry, a następnie odbyły się zbiórki zastępów, na których zastępowi realizowali ze swoimi ludźmi istotne rzeczy. Na koniec cała drużyna spotkała się przy ognisku, gdzie można było upiec kiełbaski.

Natomiast dzień wcześniej, 15 września, świętowaliśmy bardzo istotne wydarzenie – równo 35 lat temu, 15 września 1982 roku utworzono 230 GDH ,,Rysie”. Oficjalne obchody odbyły się podczas obozu w Słońsku, gdzie odwiedziło nas kilku byłych członków naszej drużyny, wszyscy uczestnicy obozu zostali poczęstowani tortem urodzinowym, odbyła się również wyjątkowa kolacja.

wyw. Kacper Depta